
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.7 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | PGA |
| Interface | SPI |
| Output Type | Analog, Digital |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Inputs | 7 |
| Reference Type | External |
| Sampling Rate | 214 sps |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
